5 obľúbených citrusov vhodných do každej kancelárie

Prírodné vitamíny pre zamestnancov podporia imunitný systém, pomáhajú predchádzať rakovine vďaka vysokému obsahu vitamínu C, antioxidačným vlastnostiam a antibakteriálnym a protiplesňovým vlastnostiam. Vďaka vitamínu C je dokázaná rýchlejšia regenerácia pri prechladnutí a vyššia odolnosť voči vírusovým ochoreniam.

Zistite, ktoré citrusy patria v slovenských kanceláriách medzi najobľúbenejšie a oživte aj vy svoju firmu farebnými citrusovými plodmi.

1. POMARANČE

Šťavnaté pomaranče hydratujú telo a vďaka sladko kyslej dužine sú obľúbeným citrusovým ovocím.  Do kancelárie a na pracovné cesty sa hodia pre ľahkosť konzumácie, šúpu sa jednoducho a vďaka obsahu esenciálnych olejov nádherne prevoňajú celý priestor.

 • Jeden pomaranč denne vám zabezpečí odporúčanú dennú porciu vitamínu C.

Z plátkov pomaranča je možné pripraviť lahodnú limonádu, ak je súčasťou vašej firemnej kuchynky lis na citrusy – dobre vám padne pomarančový fresh, ktorý vás nakopne viac ako šálka kávy.

Počas sezóny sú výbornou voľbou najmä sladké červené pomaranče, ktoré sa ľahko šúpu a ich chuť je príjemným osviežením.

2. CITRÓNY A LIMETKY

Žiarivo žlté citróny sú stálicou, ktorá nikdy neomrzí. Variabilné využitie počas celého roka ich zaraďuje medzi najobľúbenejšie citrusy vôbec. A to oprávnene, veľké množstvo vitamínu C  a jednoduché, rýchle použitie počas všedného pracovného dňa, je kombinácia ktorá vo firemnej kuchynke nesmie chýbať.

 • Do limonády – citrón stačí nakrájať na kolieska a zaliať vodou. Ideálne osvieženie na horúce letné dni, kedy je dôležité nezabúdať na dostatočný prísun vody.
 • Čerstvý citrón ľahko vymačkáte do čaju a extra porcia vitamínov počas jesenných a zimných dní je na svete.

Exotickú chuť každému (nielen) letnému nápoju dodajú aj čerstvé limetky.

3. KUMQUAT

Málo známe, drobné citrusové ovocie guľatého tvaru a oranžovej farby. Svojim vzhľadom pripomínajú mini pomaranče – a to aj zvnútra. Chuť kumqatu vás príjemne prekvapí pretože pripomína pomaranč, grep a sladkú mandarínku dokopy. Jeho benefitom je, že ho pred jedením netreba šúpať, preto ovocné plody pred konzumáciou dobre umyte pod tečúcou vodou.

4. MANDARINKY

Aj vám sa drobné mandarínkové plody spájajú práve s Vianocami? Vôňa mandarínok vyčaruje úsmev každému a postará sa o vašu lepšiu náladu. Za tento „zázrak“ môžu esenciálne oleje obsiahnuté v šupke mandarínok.

Mandarínky sú obľúbené pre jednoduché šúpanie, jednotlivé mesiačiky sa od seba ľahko oddeľujú, no nevýhodou je, že je ťažké prestať ich jesť J.

5. GREP

Grapefruit ako kríženec pomaranča a citróna je väčší a ťažší ako pomaranče a tiež sa o niečo ťažšie šúpe. Aby ste si vychutnali jeho nepomliaždenú dužinu budete potrebovať nôž a dosku na krájanie – grepovú šupku jednoducho nožom odrezávajte po jeho obvode a horkastú dužinu nakrájajte na kúsky.

Vychutnávajte si svieže citrusové plody počas celého roka vďaka FARMOVE DO PRÁCE.

My sme pripravení, stačí nám dať vedieť

Vyplňte tento nezáväzný formulár a my sa vám ozveme späť s ponukou pre vás. Doručujeme po celom Slovensku.

 

  O čo máte záujem?

  Môžete vybrať viaceré možnosti a ponuku pre vás pripravíme na mieru.

  Kedy vám ovocie dodáme?

  Ako často si prajete ovocie doručovať?

  Vyberte možnosť, ktorú preferujete. Na konkrétnom termíne sa dohodnete s naším obchodníkom.

  Máte špeciálnu požiadavku?

  Napíšte, čo pre vás ešte môžeme urobiť

  ?

  ?

  Poznáte FARMOVE.sk?

  Starostlivo vyberaná čerstvá zelenina, ovocie a produkty nielen od lokálnych farmárov a malovýrobcov doručené priamo k vám domov v debničkách sú tou správnou voľbou pre zdravie celej rodiny.