Doplňte energiu a posilnite imunitu vďaka arónii + recept

Čerstvé plody arónie sú skvelým zdrojom vitamínov, minerálov a antioxidantov, ktoré môžu pomôcť zlepšiť imunitu a celkové zdravie. Objednajte si v sezóne čerstvé plody arónie a môžete si ich jednoducho dopriať v práci ako zdravú a chutnú pochúťku. Pripravili sme pre vás niekoľko nápadov na to, ako si môžete vychutnať čerstvé plody arónie aj v práci:

Jedzte ich samostatne

Čerstvé plody arónie sú síce trpkejšie, ale pár bobuliek bez problémov skonzumujete, stačí ich opláchnuť vodou a zjesť.

Pridajte ich do ovocnej misy

Pripravte si v práci sezónnu misku plnú ovocia a pridajte do nej osviežujúcu aróniu. Ich kyselkavá chuť a tmavá farba môžu byť vynikajúcim doplnkom k iným ovocným druhom ovocia.

 Pridajte ich do jogurtu

Desiatujete v práci jogurt? Pridajte do neho niekoľko bobuliek arónie.

 Limonáda

Nezabúdajte v práci na pitný režim a pripravte si osviežujúci vitamínmi nabitú limonádu. Aróniové plody pridajte do čistej vody a nechajte vylúhovať.  Ak ste milovníkmi ovocných čajov, pridajte si napríklad pár bobuliek aj do teplého čaju.

Pridajte ich do pečiva

Pripravujete si jedlo do práce doma? Pridajte aróniu do môžete muffinov, chleba alebo do koláča. Ich kyslá chuť je vynikajúcim doplnkom najmä k sladším pečivám.

Radi by ste si upiekli aróniový koláč? Vyskúšajte tento jednoduchý recept a potešte kolegov.

 • 2 poháre čerstvej arónie
 • 1,5 pohára múky
 • 1/2 pohára cukru, alebo iného sladidla
 • 1/2 pohára farmárskeho masla
 • 1 vajce
 • pol čajovej lyžičky sódy bikarbóny
 • pol čajovej lyžičky prášku do pečiva
 • štipka soli

Predhrejte rúru na 180°C a pripravte si plech na pečenie. Arónie dôkladne umyte a nechajte ich odkvapkať. V miske zmiešajte múku, sódu bikarbónu, prášok do pečiva a soľ. V ďalšej miske vymiešajte maslo a cukor, až kým nezískate krémovú zmes. Pridajte vajce a dobre premiešajte. Pomaly pridávajte suché ingrediencie do misky s maslom a cukrom, pričom stále miešate, až kým sa nevytvorí hladké cesto. Pridajte arónie a opäť dobre premiešajte. Rozotrite cesto na pripravený plech a pečte v rúre približne 25 minút, alebo kým nie je koláč zlatistý a pekne prepečený.

PREČO JE ARÓNIA PROSPEŠNÁ PRE ZAMESTNANCOV

 Zlepšuje imunitu

Arónia obsahuje vysoké množstvo vitamínu C, ktorý pomáha zlepšovať imunitu a bojovať proti chorobám. Zamestnanci, ktorí majú silnejšiu imunitu, môžu byť menej náchylní na choroby.

Podpora zdravia mozgu

Konzumácie arónie môže pomáhať zlepšovať kognitívne funkcie mozgu a pomáhať pri ochrane mozgových buniek pred poškodením.

Znižuje stres

Flavonoidy obsiahnuté v arónii majú antistresové účinky. Zamestnanci, ktorí majú tendenciu byť pod stresom, môžu využiť aróniu ako prostriedok na zmiernenie svojho stresu.

Zvyšuje energiu

Obsahuje vysoké množstvo železa, ktoré pomáha zvyšovať hladinu energie. Doprajte aróniu zamestnancom, ktorí sa cítia unavení a vyčerpaní.

Zlepšuje trávenie

Arónia obsahuje vlákninu, ktorá pomáha zlepšovať trávenie a prevencii zápchy.

 Pomáha udržať zdravé srdce

Vysoké množstvo antioxidantov, ktoré pomáhajú chrániť srdce pred poškodením.

 

Celkovo môže arónia prispieť k zlepšeniu zdravia a pohody zamestnancov a pomôcť im udržať si energiu a sústredenie počas pracovného dňa.

My sme pripravení, stačí nám dať vedieť

Vyplňte tento nezáväzný formulár a my sa vám ozveme späť s ponukou pre vás. Doručujeme po celom Slovensku.

 

  O čo máte záujem?

  Môžete vybrať viaceré možnosti a ponuku pre vás pripravíme na mieru.

  Kedy vám ovocie dodáme?

  Ako často si prajete ovocie doručovať?

  Vyberte možnosť, ktorú preferujete. Na konkrétnom termíne sa dohodnete s naším obchodníkom.

  Máte špeciálnu požiadavku?

  Napíšte, čo pre vás ešte môžeme urobiť

  ?

  ?

  Poznáte FARMOVE.sk?

  Starostlivo vyberaná čerstvá zelenina, ovocie a produkty nielen od lokálnych farmárov a malovýrobcov doručené priamo k vám domov v debničkách sú tou správnou voľbou pre zdravie celej rodiny.