Obľúbené odrody jabĺk, zistite ktorá je vašim favoritom

Napriek tomu, že na našom trhu môžeme vidieť nové exotické druhy ovocia, obľúbenosť jabĺk je u Slovákov stále veľmi veľká. Výživoví odborníci sa zhodujú na tom, že denne by sme mali zjesť aspoň jedno jablko. Tradičné slovenské ovocie obsahuje veľké množstvo vitamínu C, vlákninu ale aj vitamíny skupiny B a množstvo iných dôležitých živín a minerálov. Jeho výživné zloženie nakopne imunitu, pomáha pri nachladnutí, podporuje trávenie a hydratuje organizmus.

Vedeli ste však, že konzumácia jabĺčok priaznivo vplýva na náš nervový systém a pomáha pri strese? Jablková koreninová zložka vyvoláva upokojujúce reakcie, preto by nás lahodná jablková aróma mala sprevádzať pri stresových situáciách.

Medzi najobľúbenejšie odrody, ktoré dodávame pre vašich zamestnancov patria Evelina, Smeralda a Kiku.

Odroda EVELINA®

Oku polahodí očarujúca žltá farba, ktorá je z veľkej časti prekrytá líčkom červenej farby. Dokonalý tvar jablka presne padne do ruky a šťavnatosť, ktorú si zamilujete už po prvom zahryznutí. Právom jej patrí označenie „kráľovná slovenských jabĺk“.

Zaujímavosťou je, že tieto jabĺčka si len tak nevypestujete, pretože patria medzi chránené odrody a nedajú sa kúpiť v žiadnom záhradníctve.

jablká Evelina

Foto: jablká Evelina. Zdroj: Farmovedoprace.sk

Jablká SMERALDA®

Odroda, ktorá zreje až niekoľko týždňov vďaka čomu si pestovatelia môžu vybrať či chcú kyslejšie zelenšie ovocie alebo sladučké plody zlatozelenej farby s nádychom kyslosti. Jej dužina je žltá a mimoriadne chrumkavá. Tieto šťavnaté jabĺčka prevoňajú svojou arómou celú miestnosť.

jablká Smeralda

Foto: jablká Smeralda. Zdroj: Farmovedoprace.sk

Odroda jabĺk KIKU®

Neskorá zimná odroda, ktorá sa oberá až tesne pred príchodom mrazov. Napriek takémuto neskorému zberu neprezreje a jablká zostávajú úžasne šťavnaté a chrumkavé až 10 mesiacov. Ich intenzívna červená farba s pásikavou kresbou vás poteší najmä svojou sladkou krehkou dužinou.

jablká Kiku

Foto: jablká Kiku. Zdroj: Farmovedoprace.sk

GALA, GOLDEN DELICIOUS…

Medzi ďalšie veľmi populárne odrody patria Golden a Gala. Jabĺčka Golden Delicious sú stredne veľké a majú charakteristickú lesklú svetlozelenú až žltú farbu. Dužina je pevná a sladká jemnejšej arómy. Prekrásnou červenou farbou sa pýšia plody jablone Gala. Jej dužina je aromatickejšia a príjemne sladká, šťavnatá.

Jabĺčka Golden Delicious

Zdroj: Farmovedoprace.sk

Domáca kvalita našich jabĺk

Jablká z našej ponuky sú pestované čo najprirodzenejšie tak, aby boli čo najviac zdravé a kvalitné. Dozrievajú na stromoch a na predaj idú až plne dozreté. Pestovatelia jabĺčka pestujú v sadoch v certifikovanom systéme GLOBAL GAP a metódami integrovanej produkcie.  Tieto systémy významným spôsobom chránia životné prostredie a kritériá na pestovanie sú stanovené omnoho prísnejšie, ako len všeobecne platnými predpismi. Čo to znamená v praxi? Napríklad, škodcov odchytávajú do pascí namiesto tradičného postrekovania. Choré plody oberajú ručne z každého jedného trsu, aby sa zamedzilo chorobe. Vďaka takýmito alternatívnym metódam ochrany výrazne minimalizujú použitie rastlinolekárskych prípravkov a vy si tak môžete vychutnať ich plnú chuť a užívať všetky zdravotné benefity, ktoré nám toto tradičné slovenské ovocie prináša.

My sme pripravení, stačí nám dať vedieť

Vyplňte tento nezáväzný formulár a my sa vám ozveme späť s ponukou pre vás. Doručujeme po celom Slovensku.

 

  O čo máte záujem?

  Môžete vybrať viaceré možnosti a ponuku pre vás pripravíme na mieru.

  Kedy vám ovocie dodáme?

  Ako často si prajete ovocie doručovať?

  Vyberte možnosť, ktorú preferujete. Na konkrétnom termíne sa dohodnete s naším obchodníkom.

  Máte špeciálnu požiadavku?

  Napíšte, čo pre vás ešte môžeme urobiť

  ?

  ?

  Poznáte FARMOVE.sk?

  Starostlivo vyberaná čerstvá zelenina, ovocie a produkty nielen od lokálnych farmárov a malovýrobcov doručené priamo k vám domov v debničkách sú tou správnou voľbou pre zdravie celej rodiny.