4 tipy, ako vrátiť zamestnancov späť do práce

Mnohí z vás mali počas pandémie svojich zamestnancov na home office. Prieskumy po celom svete naznačujú, že viac ako polovica z tých, ktorí zakúsili prácu doma, by sa najradšej na pracovisko nevrátila.

Posledné pandemické roky boli naozaj výzvou pre nás všetkých, boli náročné a pre mnohých aj emocionálne vyčerpávajúce. Zamestnanci si zvykli na domáce pohodlie pri home office, mnohým však chýbala osobná komunikácia tvárou v tvár a spolupráca bola náročnejšia najmä pre väčšie tímy. Každý z nás je iný, niekomu home office vyhovuje a produktivitu zvyšuje, niekomu, naopak, nie. Niektorí si prácu doma manažovať nevedeli a pracovali dlho do noci, aby svoje úlohy dokončili, iní to zvládali s prehľadom. Pre manažérov a nadriadených bolo tiež výzvou, ako motivovať zamestnancov na diaľku.

Keďže sa však pandemické opatrenia pomaly rušia, teraz je čas, aby sa zamestnanci plne či čiastočne vrátili na pracovisko. Osobný kontakt posilňuje tímového ducha, prináša pocit, že zamestnanec do firmy naozaj patrí, zvyšuje produktivitu a v neposlednom rade vytvára priateľstvá.

Ako teda zamestnancov povzbudiť, aby sa opäť vrátili na pracovisko a cítili sa čo najpríjemnejšie?  Máme pre vás 4 jednoduché tipy, ako urobiť na svojich zamestnancov „back to office“ kampaň!

1. Vizuálne prvky pre zútulnenie priestorov

Ak je to možné, skrášlite a zútulnite Vašu kanceláriu, tak, aby zamestnancom pripomínala domáce prvky. Kvety, moderné interiérové doplnky, štýlové koberce namiesto holých podláh či nové svietidlá nie sú cenovo náročné a urobia s interiérom divy.

Ste so svojimi zamestnancami v spojení cez intranet, e-maily alebo sociálne siete Vašej firmy? Odkomunikujte cez ne zmenu Vašich spoločných priestorov či kancelárií, aby sa mohli tešiť do práce. Ako bonus skúste zarámovať na viditeľné miesto milé privítania pre zamestnancov. Ak plánujete spoločný návrat do práce viacerých z nich, môžete priestory doplniť aj o balóny, ktoré evokujú veselú náladu a radosť z privítania zamestnancov, prípadne cenovo nenáročné trendy LED svetielka voľne visiace na stene.

Ak si môžete dovoliť investovať viac, do kancelárie umiestnite pohodlný gauč či kreslá, vrátane stolíka. Takto vytvoríte hoc i malú oddychovú zónu na kávovú/čajovú/snack prestávku.

Ak to Vaše priestory znesú, môžete dať svojim zamestnancom výzvu, aby si z home officu priniesli niečo vlastné, čo by im pri pobyte v kancelárii mohlo chýbať – napríklad fotky, vankúšik, obľúbenú kvetinu či šálku.

 • Uvítací banner „Vitajte v práci“
 • Kvety
 • Interiérové doplnky
 • Nové osvetlenie, LED svetielka
 • Balóny, LED svetielka
 • Oddychové zóny
Späť do práce

2. Team buildingové aktivity

Povzbuďte zamestnancov a pomôžte im znovu si vytvoriť vzťahy s kolegami pomocou team buildingu. Môže to byť čokoľvek – nájdite si spoločne čas a choďte na kávu alebo si urobte firemný večierok. Vzťahom to určite veľmi pomôže. Na večierku môžete urobiť napríklad aj tombolu, v ktorej vyhrá každý. Ako na to? Požiadajte svojich zamestnancov, aby každý z nich niečo do tomboly priniesol – takto sa prekvapenia vymenia medzi všetkými. Darčeky uložte na jedno miesto a počas večierku žrebujte mená zamestnancov. Je to zábava, máme to vyskúšané. 🙂

 • Večierok na pracovisku
 • Spoločná večera či obed mimo pracoviska
 • Tombola s výhrou pre každého
 • Zahrajte sa na večierku hry – napríklad Aktivity hru, ktorej cieľom je opísať, nakresliť alebo cez pantomímu predviesť pojem z kartičky v časovom limite

3. Benefity (len) na pracovisku

Pripomeňte alebo doplňte zamestnancom také benefity, ktoré dostanú len na pracovisku. Podľa prieskumov sú najobľúbenejšie:

1. Benefit ovocia na pracovisku

Majte pre zamestnancov dostupné čerstvé ovocie na pracovisku. Vďaka ovociu či zelenine sa budú cítiť ľahšie a budú mať pocit, že Vám záleží na ich zdraví. Zdravá strava redukuje stres a všeobecne sa po nej človek cíti lepšie ako po ťažkej strave. S týmto Vám vieme raz-dva pomôcť vďaka nášmu projektu www.farmovedoprace.sk a navyše môžete teraz získať ukážkovú debničku do Vašej práce zdarma!

Benefit ovocia na pracovisku

2. Pravidelné spoločné raňajky – napríklad raňajkové utorky

3. Krátke masáže (stačí 15 minút masáže krčnej chrbtice a hneď je celý tím osviežený)

4. Zdravé dni v práci plné zdravej stravy a pokojne aj s výzvami ako “dnes chodíme iba po schodoch, dnes ideme do práce bez auta,…”

5. Výuka jogy / fyzioterapia priamo na pracovisku

Pozvite odborníka či inštruktora priamo na pracovisko a urobte si „zdravý deň“ – zamestnancom ponúknite čerstvé ovocie a zeleninu či ovocné lokálne šťavy na doplnenie vitamínov a energie. Inštruktor im môže ukázať, ako správne sedieť, ako si robiť krátke rozcvičky priamo v práci, a predísť tak problémom zo sedavého zamestnania. Môžete sa spoločne naučiť dychové či relaxačné cvičenia, ktoré využijú v práci aj doma.

Ak by ste mali finančné prostriedky navyše, sľúbte im za návrat na pracovisko ďalšie relaxačné aktivity, ktoré všetci po pandémii tak potrebujú. Môže to byť príspevok na wellness, pohybové aktivity (joga, posilňovňa) či napríklad na zábavu – kino a pod.

Výuka jogy /fyzioterapia priamo na pracovisku

4. Aromaterapia

Povzbudí psychiku a zlepší náladu. Neveríte? Vyskúšajte prírodné vonné oleje ako litsea cubeba, limeta, citrón a mnohé iné, ktoré povzbudia. Oleje nakvapkajte na handričku a nechajte voľne vyparovať, alebo si zaobstarajte difuzér, ktorý navyše jemne zvýši vlhkosť v miestnosti (suchý vzduch na pracovisku zdraviu tiež neprospieva).

Skúste urobiť na zamestnancov komplexnú kampaň “back to the office“ a určite budú nadšení, že sa o nich staráte, odnesú si z práce príjemné zážitky a utužia Váš pracovný kolektív. My Vám v tom radi pomôžeme pravidelným dopĺňaním zdravého ovocia a zeleniny na pracovisko.

My sme pripravení, stačí nám dať vedieť

Vyplňte tento nezáväzný formulár a my sa vám ozveme späť s ponukou pre vás. Doručujeme po celom Slovensku.

 

  O čo máte záujem?

  Môžete vybrať viaceré možnosti a ponuku pre vás pripravíme na mieru.

  Kedy vám ovocie dodáme?

  Ako často si prajete ovocie doručovať?

  Vyberte možnosť, ktorú preferujete. Na konkrétnom termíne sa dohodnete s naším obchodníkom.

  Máte špeciálnu požiadavku?

  Napíšte, čo pre vás ešte môžeme urobiť

  ?

  ?

  Poznáte FARMOVE.sk?

  Starostlivo vyberaná čerstvá zelenina, ovocie a produkty nielen od lokálnych farmárov a malovýrobcov doručené priamo k vám domov v debničkách sú tou správnou voľbou pre zdravie celej rodiny.