Svieže ovocné tipy do práce

Letné ovocie je plné vitamínov, minerálov a antioxidantov, ktoré môžu pomôcť udržať naše telo a mozog zdravé a plné energie. Medzi najobľúbenejšie letné ovocie patrí melón, čerešne, jahody, broskyne a marhule. Poznáte ich zdravotné výhody a tipy, ako si ich vychutnať aj v práci? Čítajte ďalej.

MELÓN

Melón je chutné a osviežujúce ovocie, ktoré je bohaté na vitamíny C a A, draslík a vlákninu. Vitamíny C a A podporujú zdravie kože a zraku, zatiaľ čo draslík sa postará o zdravie srdca a svalov. Melón je skvelou voľbou pre zdravé a osviežujúce občerstvenie do práce, ktoré vám dodá energiu a zlepší náladu.

Ako jesť melón v práci: Melón si môžete nakrájať na kocky alebo prúžky a priniesť do práce v uzatvárateľnom obale. Môžete si ho vychutnať aj v kombinácii s iným ovocím. Stačí ho nakrájať na menšie kúsky, zmiešať s ďalším ovocím a vytvoriť si osviežujúci ovocný mix.

ČEREŠNE

Čerešne sú plné antioxidantov a zdravých živín, ako sú vitamíny C a K, draslík a vláknina. Antioxidanty v čerešniach môžu pomôcť bojovať proti zápalom v tele a chrániť pred ochoreniami srdca a rakovinou.

Ako jesť čerešne v práci: Čerešne si môžete umyť a vychutnať samotné. Tento spôsob je skvelý pre tých, ktorí majú radi čerešne v čo najprirodzenejšej podobe. Avšak obľúbené červené guličky si môžete pridať aj do jogurtu, ovsenej kaše alebo do smoothies.

JAHODY

Jahody sú plné vitamínov C a K, draslíku a vlákniny. Vitamín C v jahodách pomáha podporovať zdravie kože a imunitný systém, zatiaľ čo vitamín K podporuje zdravie našich kostí. Jahody tiež obsahujú antioxidanty, ktoré pomáhajú bojovať proti zápalom.

Ako jesť jahody v práci: Jahody si môžete umyť a nakrájať na kocky a vychutnať samotné. Pridaním do jogurtu alebo cereálií, si pripravíte osviežujúcejšiu desiatu, ak ich však pridáte do džbánu s jemne perlivou vodou a plátkom citróna – o chutný pitný režim máte postarané.

BROSKYNE

Sladké ovocie plné vitamínu C, vlákniny a antioxidantov. Vitamín C v broskyniach pomáha podporovať naše celkové zdravie a imunitný systém, zatiaľ čo vláknina môže pomôcť udržiavať tráviaci systém v kondícii a prináša dlhší pocit sýtosti.

Ako jesť broskyne v práci: Broskyne si môžete dopriať len tak samotné, pripraviť si z nich osviežujúci ovocný šalát, pridať niekoľko kúskov do zeleninového šalátu alebo z nich pripraviť smoothies.

MARHULE

Oranžové guličky plné vitamínu A, C a K, draslíku a vlákniny. Vitamín A v marhuliach pomáha podporovať zdravie kože a zraku, zatiaľ čo vitamín C podporuje imunitný systém a vitamín K podporuje zdravie kostí. Marhule vynikajú svojim obsahom draslíka, ktorý pomáha udržiavať naše srdce a svaly zdravé.

Ako jesť marhule v práci: Marhule si môžete vychutnať rovnako ako broskyne, samostatne alebo v kombinácii s iným osviežujúcim ovocím. Pridaním do vody, z nich jednoducho pripravíte aj výbornú limonádu.

Letné ovocie ako melón, čerešne, jahody, broskyne a marhule, sú plné zdravých živín a antioxidantov, ktoré môžu pomôcť udržiavať naše telo a mozog zdravé a plné energie. Ak hľadáte zdravú a osviežujúcu desiatu do práce, ovocie je skvelou voľbou. Stačí si ho nakrájať alebo dať do uzatvárateľného obalu a môžete si ho vychutnať kedykoľvek aj počas hektického pracovného dňa či na cestách.

My sme pripravení, stačí nám dať vedieť

Vyplňte tento nezáväzný formulár a my sa vám ozveme späť s ponukou pre vás. Doručujeme po celom Slovensku.

 

  O čo máte záujem?

  Môžete vybrať viaceré možnosti a ponuku pre vás pripravíme na mieru.

  Kedy vám ovocie dodáme?

  Ako často si prajete ovocie doručovať?

  Vyberte možnosť, ktorú preferujete. Na konkrétnom termíne sa dohodnete s naším obchodníkom.

  Máte špeciálnu požiadavku?

  Napíšte, čo pre vás ešte môžeme urobiť

  ?

  ?

  Poznáte FARMOVE.sk?

  Starostlivo vyberaná čerstvá zelenina, ovocie a produkty nielen od lokálnych farmárov a malovýrobcov doručené priamo k vám domov v debničkách sú tou správnou voľbou pre zdravie celej rodiny.